Электронная библиотека Веда

Cтраница не найдена
Цели библиотеки
Скачать бесплатно
Доставка литературы
Доставка диссертаций
Размещение литературы
Контактные данные
Я ищу:
Библиотечный каталог авторефератов Украины

Автореферат диссертации Лінгвоцид української мови та шляхи його подолання українством у XIX - на початку ХХ століття 2006 год

Источник: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.01 / Н.В. Тумай; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. Ін-т філології. — К., 2006. — 19 с. — укp.
Аннотация: Досліджено лінгвоцид української мови та шляхи його подолання у XIX - на початку XX с. Розглянуто теоретичні питання мовного простору, лінгвосфери, націє- та державнотвірну ролі мови, типології мовних політик і мовних ситуацій. Значну увагу приділено досліду асиміляційної політики у країнах Західної Європи. Висвітлено стан і становище української мови у XIX - на початку XX ст. на східних і західних землях України. Здійснено критичний аналіз і опис заборонних та обмежувальних актів з боку Росії, Австро-Угорщини, а також Польщі. Досліджено згубні впливи лінгвоциду української мови та відповідні йому засоби протидії й опору культурних сил українства, а саме: відстоювання науковцями права української мови на самобутній розвиток, мовні дискусії та шляхи розвитку української мови, обговорення у пресі проблем української мови, роль видатних особливостей у нормуванні, значення українського театру та громадських організацій у збереженні української національної мови.

© Научная электронная библиотека «Веда», 2003-2013.
info@lib.ua-ru.net