| |
 |
|
|
 |
|
 |
|
Библиотечный каталог авторефератов Украины |
|
| По вопросу доставки диссертации по этой теме пишите на электронный адрес: info@lib.ua-ru.net |
| Тема автореферата диссертации: Синдром хронічної втоми у хворих на хронічні гепатити (діагностика, лікування, реабілітація) 2002 года.
|
| Источник: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.02 / О.В. Попова; Луган. держ. мед. ун-т. — Луганськ, 2002. — 20 с. — укp.
|
| Аннотация: Узагальнено дані комплексного клініко-лабораторного обстеження 86-ти хворих з хронічними гепатитами (ХГ) невірусного генезу та наявністю синдрому хронічної втоми (СХВ) і 92-х хворих з СХВ, у яких не виявлено хронічної патології печінки. Встановлено, що у даних хворих мають місце синдром метаболічної інтоксикації, який характеризується підвищенням рівня "середніх молекул", метаболітів перекисного окиснення ліпідів на тлі більш значного зниження активності ферментів системи антиоксидантного захисту, а також помірні порушення імунологічних показників, переважно за відносним супресорним варіантом вторинного імунодефіциту, помірне зростання рівня циркулюючих імунних комплексів і природного інгібуючого фактора сироватки крові, що корелює зі ступенем зменшення концентрації IgM. Доведено, що включення ербісолу та ентеросорбції до програми лікування хворих на ХГ з наявністю симптомів СХВ сприяє більш швидкій ліквідації клінічних симптомів гепатиту, а у подальшому - зникненню симптомів СХВ; обумовлює повноцінну ліквідацію вторинного імунодефіциту, нормалізацію біохімічних показників, що у 1,6 разів частіше поєднується зі стійкою клініко-біохімічною ремісією протягом одного року. Зазначено, що проведення медичної реабілітації даних хворих з використанням рослинного препарату "Манаксу" у комбінації з ентеросорбцією після виписки із стаціонару дозволяє уникнути чергового загострення ХГ ще протягом 11 місяців.
|
 |
 |
|
|
 |
|
 |
|
|
 |
|
 |
|
|
|
|