Электронная библиотека
Меню
Размещение литературы
Доставка литературы
Доставка диссертаций
Реклама на сайте
Цели библиотеки
Контактные данные
Я ищу:

Библиотечный каталог авторефератов Украины


Вы находитесь:
Авторефераты диссертаций Украины
Медицинские науки
Гематология и трансфузиология

Содержание текущего раздела:
Роль опсонокомплементарної та фагоцитарної систем в патогенезі хронічного лімфолейкозу 1999

Источник: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.31 / І.І. Данилюк; Київ. НДІ гематології та переливання крові МОЗ України. — К., 1999. — 17 с. — укp.

Аннотация: Дисертацію присвячено вивченню активності опсонокомплементарної та фагоцитарної систем у хворих на ХЛЛ в динаміці пухлинного процесу, на тлі інфекційних та аутоімунних ускладнень, а також після впливу цитостатичних препаратів. Встановлено, що зміни активності опсонокомплементарної і фагоцитарної систем залежать від періоду і стадії ХЛЛ. Розроблено методи прогнозування, діагностики та диференціальної діагностики ускладнень ХЛЛ, які дозволяють проводити імунологічний контроль за перебігом лейкозного процесу з метою призначення адекватної терапії.

Роль тромбоцитарно-лейкоцитарних факторів в патогенезі судинних ускладнень при справжній поліцитемії 2003

Источник: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.31 / О.В. Курмишов; АМН України. Ін-т гематології та трансфузіології. — К., 2003. — 24 с. — укp.

Аннотация: Вивчено динаміку змін кількості еритроцитів, тромбоцитів і нейтрофілів периферичної крові та їх функціональної активності, показники коагуляційного гемостазу для встановлення критеріїв розвитку судинних ускладнень і формування груп підвищеного ризику мікротромбоутворення у хворих на справжню поліцетомію. Проведено підбір і систематизацію показників, які найбільш повно відображають залежність частоти судинних порушень від кількості та функціональної активності нейтрофілів периферичної крові. За результатами досліджень установлено, що частота судинних порушень збільшується у разі прогресування мієлопроліферативного процесу. На підставі аналізу даних обстеження хворих на справжню поліцетомію визначено та математично доведено залежність рівнів лейкоцитів і тромбоцитів від частоти судинних порушень.

Стан гранулоцитарно-макрофагальної ланки гемопоезу в осіб, що перенесли гостру променеву хворобу у зв'язку з аварією на Чорнобильській АЕС, у період віддалених наслідків 1999

Источник: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.31 / С.В. Клименко; Київ. НДІ гематології та переливання крові. — К., 1999. — 18 с. — укp.

Аннотация: Наведено результати комплексного вивчення гранулоцитарно-макрофагальної ланки гемопоезу у реконвалесцентів гострої променевої хвороби у зв'язку з аварією на Чорнобильській АЕС. Через 6-12 років після впливу іонізуючого випромінювання виявлена висока частота відхилень показників периферичної крові, якісні порушення клітинних елементів, виснаження гранулоцитарного резерву і збільшення частки проліферуючих клітин у кістковому мозку, кількісні порушення в пулі гранулоцитарно-макрофагальних клітин-попередників. Оцінена роль виявлених змін у розвитку пізньої гематологічної патології.

Стан мінеральної щільності кісткової тканини при ураженнях гемопоетичної та гемостатичної систем: прогнозування патоморфозу і диференційовані методи профілактики 2003

Источник: Автореф. дис... д-ра мед. наук.: 14.01.31 / І.В. Жулкевич; АМН України. Ін-т гематології та трансфузіології. — К., 2003. — 33 с.: рис. — укp.

Аннотация: Наведено результати дослідження поширення та особливостей формувань остеопоротичних та остеопенічних уражень кісткової тканини (КТ) у випадку гострого лімфобластного лейкозу, мієломної хвороби, хронічних лімфо- та мієлолейкозів, хронічного сублейкемічного мієлозу, анемій різного генезу виникнення, автоімунних тромбоцитопеній та гемофілії А. На підставі комплексного клініко-експериментального дослідження взаємозв'язків між клініко-морфологічними, імунологічними, ендотоксемічними та денситометричними показниками методами статистичного моделювання визначено основні фактори впливу, що призводять до формувань уражень КТ та їх подальшого прогресування. За результатами динамічного спостереження встановлено темпи та напрямки змін стану КТ і виявлено ступінь ризику виникнення хребцевих деформацій у групах обстежених хворих. Запропоновано та апробовано чотири профілактично-лікувальні комплекси, спрямовані на відновлення структурно-функціонального стану кісткової тканини у хворих з найбільшим ризиком виникнення хребцевих деформацій. Розроблено та впроваджено у практику медичних закладів комп'ютеризовану систему профілактичного денситометричного прогнозу стану КТ у хворих з гемобластозами.

Створення набору для визначення активності антитромбіну III і його препаративне виділення на біоспецифічних силохромних сорбентах 2001

Источник: Автореф. дис... канд. біол. наук: 14.01.31 / З.В. Довганик; АМН України. Ін-т гематології та трансфузіології. — К., 2001. — 20 с. — укp.

Аннотация: Наведено результати вивчення технічних аспектів і аналітичної якості різних методів визначення активності АТ III та процесів хроматографічного очищення тромбіну та антитромбіну III (АТ III) на силохромних сорбентах з сульфополісахаридними лігандами. Порівняльними дослідженнями експериментально перевірено реагенти та процедуру тестів, скориговано причини можливих похибок, що стало підставою для створення набору з метою визначення активності АТ III коагулометричним методом за негайною інгібіторною дією. Даний набір відзначається аналітичною надійністю, точністю, відтворюваністю та порівняльністю результатів, специфічністю, гепаринозалежністю та технічною простотою. Застосування набору в клінічній лабораторній практиці серед основних коагулологічних тестів довело його діагностичну інформативність щодо виявлення дефіциту АТ III. Отримано очищений тромбін методом афінної хроматографії на силохромних сорбентах з іммобілізованим гепарином та фурцелараном, який використано як реагент для гемостазіологічних досліджень. Вивчено процеси сорбції та десорбції АТ III на силохромних сорбентах з полісахаридними лігандами. Розроблено технологічну схему виділення на гепарин-Е-силохромі очищеного, пастеризованого, ліофільно висушеного препарату АТ III.

Трансфузійно-детоксикаційна терапія синдрому ендотоксикозу при захворюваннях печінки з застосуванням біоспецифічних гемосорбентів 1999

Источник: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.31 / В.В. Стеблюк; Київ. НДІ гематології та переливання крові. — К., 1999. — 19 с. — укp.

Аннотация: Робота присвячена питанням комплексної оцінки стану пацієнтів з захворюваннями гепато-біліарної системи, що ускладнились розвитком синдрому ендотоксикозу, та проведенню інтенсивної трансфузійно-детоксикаційної терапії з застосуванням методів екстракорпоральної детоксикації. Досліджено особливості прояву поліорганної недостатності при синдромі ендотоксикозу у хворих з патологією печінки, лабораторну та клінічну ефективність різних методів екстракорпоральної детоксикації. Проведено порівняльну оцінку ефективності гемосорбції на матричних та біоспецифічних, ДНК-містячих гемосорбентах. Розроблена система оцінки ступеня тяжкості ендотоксикозу в залежності від проявів поліорганної недостатності, визначені показання та протипоказання до проведення аферентних методів гемотерапії.

Характеристика порушень вуглеводного обміну у гематологічних хворих під впливом глюкокортикоїдів та цитостатичної терапії 2003

Источник: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.31 / Н.Я. Ференсович; АМН України. Ін-т гематології та трансфузіології. — К., 2003. — 19 с.: рис., табл. — укp.

Аннотация: Наведено результати досліджень вуглеводного обміну та його гормональної регуляції у хворих на імунні цитопенії (ІЦ) та лімфоїдні пухлини (ЛП). Установлено, що у зазначених хворих, яким ще не було призначене лікування, показники вуглеводного обміну (глікемія, піруватдегідрогеназна активність, піруватемія та піруватурія) суттєво не відрізнялися від результатів обстеження практично здорових людей контрольної групи. Виявлено, що зміни вуглеводного метаболізму частіше виникають у лікованих гематологічних хворих, причому в хворих на ЛП на фоні комбінованої поліхіміотерапії вони більш виражені, ніж у хворих на ІЦ, які одержували монотерапію глюкокортикоїдами. На базі результатів розширеного комплексу досліджень вуглеводного обміну у практично здорових людей та у гематологічних хворих доведено існування прихованих безсимптомних розладів його гормональної регуляції, які неможливо діагностувати тільки за допомогою тесту толерантності до глюкози. Доведено вплив глюкокортикоїдів та цитостатичних препаратів, як провокаційних чинників, на маніфестацію порушень вуглеводного обміну. Не встановлено залежності виникнення стероїдного діабету у гематологічних хворих від дози та тривалості лікування. Зроблено припущення щодо значення спадкової схильності для його розвитку.

Цитогенетичні ефекти в учасників ліквідації аварії на ЧАЕС з мієлодиспластичним синдромом, рефрактерними цитопеніями, лейкоцитозом 2001

Источник: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.31 / О.В. Червякова; АМН України. Ін-т гематології та трансфузіології. — К., 2001. — 18 с. — укp.

Аннотация: Висвітлено результати дослідження каріотипу клітин кісткового мозку та лімфоцитів периферичної крові пацієнтів з мієлодиспластичним синдромом (МДС), рефрактерними цитопеніями (РЦ), лейкоцитозом, які постраждали внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС. Вивчено частоту та спектр порушень каріотипу кісткового мозку і лімфоцитів периферичної крові в обстежених груп пацієнтів. На підставі дослідження каріотипу кісткового мозку виділено три групи ризику лейкемічної трансформації МДС: високого, низького та проміжного. Відзначено, що ризик трансформації МДС, зумовлений гострим лейкозом (ГЛ), вище у пацієнтів, які мають порушення каріотипу. Частина аберацій у пацієнтів із РЦ ідентична з абераціями, описаними у разі МДС та ГЛ, а частота трансформації лейкоцитозів у хронічні мієлопроліферативні захворювання вища у пацієнтів з аномальним каріотипом.


[0] [1] [2] [3] [4]

© Научная электронная библиотека, 2003-2008.
info@lib.ua-ru.net
Яндекс цитирования